Misja

Valores Venture Philanthropy

Tworzymy trwałą wartości.

Misją Valores jest zwiększanie skali oddziaływania wybranych organizacji społecznych poprzez udzielanie indywidualnie dopasowanego wsparcia finansowego oraz merytorycznego, sprzyjającego rozwojowi organizacji.

Valores to pierwszy polski fundusz venture philanthropy.

Valores został utworzony przez doświadczonych profesjonalistów związanych z Polskim Stowarzyszeniem Inwestorów Kapitałowych poszukujących skuteczniejszej metody wsparcia organizacji realizujących misję społeczną poprzez model „venture philanthropy”.

Wielu Założycieli Valores, od 2010 roku, jest zaangażowanych w program Social Business Accelerator, w którym pro bono wspierają rozwój organizacji społecznych. Valores wyróżnia wyjątkowa umiejętność mobilizowania szerokiej grupy doświadczonych osób ze środowiska biznesu, którzy są gotowi na zaangażowanie finansowych środków, ale również poświęcenie własnego czasu, aby zapewnić powodzenie programu SBA.

Celem fundacji Valores jest udzielenie bezpośredniego wsparcia niewielkiej liczbie wyselekcjonowanych organizacji społecznych, które mają największy potencjał zwiększenia skali swoich działań i osiągnięcia znaczącej zmiany społecznej.

Nasza pomoc polega na jednoczesnym udzieleniu:

Zespół

Ewa Konczal

Prezez Zarządu fundacji

Ewa kieruje działaniami Fundacji Valores w Polsce. Równolegle do działalności w Valores, Ewa jest managerem na CEE Europejskiego Stowarzyszenie Venture Philanthropy EVPA, organizacji promującej podejście venture philanthropy i inwestycje społeczne.

Ewa ma ponad 15 lat doświadczenia w wyszukiwaniu i wspieraniu przedsiębiorców społecznych oraz ich organizacji w Polsce i CEE. Przez 14 lat prowadziła program Ashoki w Polsce i w Europie Centralnej. Wcześniej współtworzyła Polish-Egyptian Businessman Association w Egipcie, oraz pracowała z laureatem pokojowej Nagrody Nobla, Kailashem Satyarthi, w Indiach, w organizacji Global March Against Child Labor. Wspólnie z partnerem założyła Fundację Czarodziejska Góra, która wykorzystuje środowisko górskie oraz naturalną pracę z końmi do rehabilitacji społecznej i fizycznej osób z deficytami.

Pro bono, Ewa zasiada również w Radzie Fundacji Kultura oraz w Zarządzie Stowarzyszenia Ekologiczno-Kulturalnego Klub Gaja. Ewa została wyróżniona m.in. Ford Motor Company Fellowship, Remarque Forum of New York City University oraz AIESEC International Global Leadership & Entrepreneurship Award.

Stanisław Knaflewski

Przewodniczący Rady Fundacji Valores

Stanisław Knaflewski jest członkiem Rady Nadzorczej PKP Cargo oraz doradcą w zakresie zarządzania i transakcji kapitałowych. W latach 2001-2013 był partnerem w Enterprise Investors, wiodącym funduszu private equity w Europie Środkowo-Wschodniej. Stanisław Knaflewski pełnił funkcje przewodniczącego lub członka Rady Nadzorczej m.in. w spółkach AB S.A., Stomil Sanok S.A., Lukas Bank S.A., Bułgarska Telekomunikacja. Wcześniej Stanisław Knaflewski pracował w Boston Consulting Group w Paryżu i Warszawie. Posiada tytuły magistra prawa Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu oraz Master of Laws College of Europe w Brugii oraz MBA z INSEAD w Fontainebleau.

Erik Hallgren

Erik Hallgren jest jednym z założycieli Oresa Ventures, szwedzkiego funduszu inwestycyjnego, który od 1995 roku skupia się na działalności w Polsce i środkowej Europie. Od początkufunkcjonowania ORESA zainwestowała ponad 150 mln euro w ponad 25 spółek, w tym Medicover, Trinity Corporate Service, Intersource, Credisson, La Fantana czy Librus. Erik Hallgren posiada tytuł magistra ekonomii międzynarodowej Copenhagen Business School oraz tytuł Master of Business Administration Solvay Business School.

Przez ostatnich 10 lat Erik Hallgren był zaangażowany w działalność wielu organizacji charytatywnych. Obecnie jest członkiem Rady Nadzorczej Fundacji Medicover oraz doradcą organizacji Watchdog Polska, która bierze udział w programie SBA realizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Kapitałowych.

Robert Manz

Partner Zarządząjący i Członek Zarządu Enterprise Investors, do którego dołączył w 1990 roku. W ciągu 25 lat Robert zarządzał wieloma inwestycjami w krajach Europy Środkowo – Wschodniej i był Członkiem Zarządu szeregu firm inwestycyjnych. Obecnie jest Prezesem Scitec Nutrition, przedsiębiorstwa produkującego suplementy i odżywki dla sportowców. Robert przeprowadził także pomyślnie wyjście EI z wielu inwestycji.

Robert był jednym z założycieli Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych oraz jego Prezesem w latach 2002 – 2004 i 2009 – 2010.
Od 2003 roku Robert jest Prezesem EVCA Central and Eastern Europe Task Force, który zajmuje się m.in. publikowaniem corocznego wydawnictwa EVCA CEE Statistics. Robert był także przez cztery lata Członkiem Zarządu EVCA, reprezentując Polskę w latach 1999 – 2003.

Barbara Nowakowska

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Explicabo eius distinctio dolorum id, cum provident at dolore error, minus ratione officiis nobis temporibus expedita rem obcaecati maiores nisi voluptatem! Facere cumque perferendis praesentium placeat cum provident deleniti vel veritatis maxime velit ea numquam ad, minus nisi labore necessitatibus ullam dolore?

Założyciele Valores

Valores zostało załozone przez Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Kapitałowych (PSIK) oraz grupę doświadczonych profesjonalistów zaangazowanych w działania PSIK.

Kontakt

Fundacja Valores

c/o Oresa Ventures
Al. Ujazdowskie 41
00-540 Warszawa
Tel: +48 22  315 96 31

Ewa Konczal

Prezes Zarządu

ewa.konczal@valores.pl